WeCreativez WhatsApp Support
Tüp Bebek Tedavisi hakkında tüm merak ettiklerinizi anında bize ulaştırabilirsiniz.
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Yüksek Riskli Gebelikler

Gebelikte Anomali Taramaları
Ekim 15, 2017
Gebelik Takibinde Önemli Haftalar
Ekim 15, 2017

Yüksek Riskli Gebelikler

Genel olarak gebelik, kadın hayatının fizyolojik olarak normal ve eşsiz bir dönemi olarak değerlendirilmelidir. Bununla birlikte annenin veya bebeğin önceden var olan ya da beklenmeyen bir hastalığı gebeliği komplike edebilir. Risk, olumsuz bir sonucun olabilirliği veya olasılığı artıran faktörler olarak tanımlanır.

4 boyutlu ultrason

Gebeliğin anne veya çocuk açısından olumsuz sonuçlanma olasılığı genel toplum arasındaki sınır riskten tanımlanabilen risk faktörü varlığından yüksekse “yüksek riskli gebelik” olarak adlandırılır. Risk değerlendirmesinde hastanın tıbbi, gebelikle ilgili ailevi ve genetik hikayesine yönelik sorular, beslenme alışkanlıkları, ilaç kullanımı, çevresel maruziyetler, hayat tarzı ve sosyal konumlar yer alır.

Risk belirlemede belli başlı önemli faktörler vardır;

Genetik faktörler, etnik faktörler, sosyoekonomik faktörler, mesleki faktörler, anne yaşı. Bu faktörlerden genetik faktörlerde amaç, problemli çocuğu olma ihtimali yüksek olan hastaların sağlıklı doğurma şansını en yükseğe çıkartmaktır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı 

Operatör Doktor Soner Doğanyılmaz

Tüp Bebek Uzmanı İnfertilite

Ataşehir İstanbul  

Tüp Bebek, Doğum, infertilite, kısırlık, vajinusmus, en iyi, Ataşehir, Anadolu yakası, Gebelik, Hamile,ataşehir, jinekoloji, myom, over kisti, Muayene, Jinekoloji, Kısırlık, Ataşehir, Kadın Doğum, İstanbul, Aşılama, Keşkesiz Doğum, Doğal Doğum, Sezaryen

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Comments are closed.